שירותי כח אדם
חברת כח אדם מעסיקה עובדים שאותם היא מציבה במשרות שונות, בהתאם לכישוריהם
שירותי ניקיון ואחזקה
שירותי ניקיון ואחזקה חיוניים לעסקים ולאנשים פרטיים המעוניינים בניקיון מקצועי של המבנה או של הבית
חברת השמה
חברת השמה מתווכת בין מעסיקים לבין מועמדים למשרות

חברת השמה

חברת השמה מתווכת בין מעסיקים לבין מועמדים למשרות. החברה היא המתווך בלבד, כאשר המועמד נקלט במקום עבודתם החדשה כעובד המעסיק, החל מיום עבודתו הראשון. חברות השמה מחזיקות לרוב במאגר של עובדים למשרות קבועות – בשונה מחברות כח אדם, המעסיקות את כח האדם הזמני המיושם במקומות העבודה.

מועמדות למשרה דרך חברת השמה
בתהליך ההרשמה לחברת השמה עוברים המועמדים שלבי אבחון ומיון הכוללים שאלוני התאמה וראיונות פרונטליים שמטרתם לאפשר התאמה מקסימלית של המועמד עם המשרות המבוקשות. מיונים אלה עשויים להיות מדוקדקים ביותר, בעיקר בענפי משק כגון הייטק, שבהם חשובים תחומי התמחות ותת התמחות מקצועיים.
עבור מועמד הפונה לחברת ההשמה, תהליך המיון מאפשר להפנות אותו למשרה המתאימה ביותר לכישוריו ולניסיונו. אף על פי שהמאגר כולל לרוב כח אדם מקצועי, חברת השמה יכולה להסתמך על מבחני המיון ולהפנות למקומות העבודה גם מועמדים חסרי ניסיון בהתאם לדרישות המעסיק.

מהו היתרון למעסיקים?
לחברת ההשמה מאגר עובדים מקצועיים המהווה יתרון מבחינת המעסיקים המחפשים עובדים. פנייה לחברת השמה חוסכת למעסיק זמן עבודה יקר, מאחר שהמיון הראשוני של המועמדים כבר בוצע. למבחני המיון של המועמדים למשרות חשיבות רבה, מאחר שהם מאפשרים לחברת ההשמה להציג למעסיקים מאגר מועמדים איכותיים ומקצועיים. לעתים, כחלק מתהליך מיון המועמדים, עשויים המעסיקים לפנות לחברה לביצוע מבחני מיון מיוחדים.

כיצד מתקבלים לעבודה דרך חברת השמה?
מועמדים אינם מועסקים על ידי חברת ההשמה אלא ישירות על ידי המעסיק החדש. מועמד למשרה שהופנה על ידי חברת ההשמה נקלט מיידית כעובד של המעסיק, כאשר החברה אינה גובה דמי תיווך מהמועמדים אלא מהמעסיקים. זוהי עסקה שבה כל הצדדים מרוויחים: המועמד מופנה למשרות פוטנציאליות המתאימות למומחיותו המקצועית, והמעסיק יכול לגייס לתפקיד את העובד המתאים שנבחר מתוך מאגר מצומצם ומובחר של מועמדים.

חברת “רדאר” מאמינה במצוינות, יעילות וצמיחה, תוך שאיפה לשיפור מתמיד ועקבי במתן שירותיה